21 Nisan 2011 Perşembe

EKL MEZUNLAR GÜNÜ 100.YIL


Bu sene 24 Nisan 2011'de saat 11.30'da başlayacak kutlaşmalarımız sanırım aksama kadar sürecek:)

Her okul mezunu için değerlidir, mezunun vefa duygusuna bağlı olarak ama bizim lise hiç su götürmez şekilde bambaşka bir değerdedir bizim gözümüzde.

Son mezunlar ile ilgili birşey diyemem ama 100 yıldır, gümbür gümbür Atatürk kadınları mezun ettik. O kadar degişik alanda "Türkiye'nin ilk kadın...' ünvanına sahip mezunlarımız var ki saymakla bitmez.

Bizim lisede öğretmenlerimiz de efsaneydi. Kendilerine has tarzları, otoriteleri, sevecenlikleri vardı.

Bizim bahçemiz de çok çok değerlidir. (Rant için bu bahçelerde gözü olanın gözü çıksın, lanetimiz korkunçtur bizim!) Erenköy ile Göztepe muhtarlıklarının tam ortasında bir kısmı Göztepe'de bir kısmı Erenköy'de kalan kocaman bahçenin Göztepe bölümü sonradan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi oldu. Artık bizim sayılmaz. Ama kalanından bile 10 lise bahçesi çıkar hala.

Annem de o çimenlerde beden egitimi dersi yaptı, teyzem de, ablalarım da... Geçen sene anneme 50.yıl mezun kolyesini ben taktım elimle:)

Neyse, bu sene muhteşem olacak. İnternette aranacaklar için iki satır yazayım dedim. Bu ekteki resim de sanırım 1950'lere ait olmalı. Henüz "yeni bina" yok, 70'lerde eklenecek.

Son söz; orada toplanan (bu sene bahçeye muhtemelen sığmayacak kadar çok) eğitimli, çağdaş, Atatürk kadınlarını görenler bir kez daha emin olacaklardır ki bu lise bu ülkenin aydın ve bilinçli insanları için mücevher değerinde devlet liselerinden birisidir.

EKL MARŞI

Hakikat güneşimiz
Özgürlük rehberimiz
Eşitliği severiz
Üstünlük emelimiz
Memleketin ümidi
Genç fidanlar bahçesi
Varlığınla bin yaşa ERENKÖY KIZ LİSESİ

FATİH in neslindeniz
ATATÜRK izindeyiz
Bilgi bize ışıktır
Biz ona pervaneyiz
İstanbulun incisi
Genç fidanlar bahçesi
Varlığınla bi yaşa ERENKÖY KIZ LİSESİ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder